Романтичен состанок или семеен ручек? Поранешните сопружници сѐ повеќе ги гледаме заедно

8 јуни, 2020
102733629_961317817658835_1413495028506060387_n

Кортни Кардашијан се повеќе се дружи со поранешниот сопруг Скот Дисик, кој пред неколку дена раскина со Софија Ричи.

Кортни Кардашијан беше со својот поранешен сопруг Скот Дисик на ручек со пријателите, а многумина почнаа да шпекулираат дека парот наскоро ќе се смири. Поранешните сопружници сè повеќе се дружат откако Скот ја напушти Софија Ричи, и се шпекулира дека дека не се само нивните деца причината за средбите. На ручекот во Малибу се чинеше дека сите одлично се забавуваа.

Дали Кортни и Скот се нешто повеќе од поранешните партнери, ќе покаже времето. Пред неколку дена тој ја пофали со неколку комплименти својат  бивша, и рече дека таа изгледа подобро од било кога. Кортни и Скот се разведоа во 2015 година, а две години подоцна тој се заљуби во ќерката на Лионел Ричи. Музичарот не го одобруваше односот од самиот почеток, а Софија неодамна одлучи дека и е доста од врската, и го остави Дисик.