Ромео Бекам е инспириран од стилот на неговиот кум Елтон Џон

12 мај, 2020
бекам

Синот на дизајнерот Викторија Бекам позираше среде годишницата од прославата со својата девојка Мио Реган, со очила за сонце во чест на неговиот кум, легендарниот британски пејач.

Елтон Џон е познат и по ексцентричните очила за сонце што ги носи на настапи со децении, и токму овој детал го инспирираше младиот Ромео Бекам, пренесува „Daily Mail“. Патем, Елтон и семејството Бекам се познаваат многу години, а пејачот е и кум на 17-годишниот Ромео.

Елтон носи очила за сонце со кристали на сите концерти и празнични настани, а со години тие се дел од неговиот препознатлив стил опкружен со разнобојни кристали.

Покрај екстремните очила, талентираниот музичар носи јакни и костуми кои се дополнително украсени со разни апликации, а неговиот стил е еден од клучните елементи на хит филмот заснован на животот на Елтон, Rocketman.