Постапката на Роналдо дефинитивно ќе започне нов тренд

28 мај, 2020
Screenshot_2020-05-28 Ronaldo pokazao novu frizuru Neki su oduševljeni, a neki ga uspoređuju s popularnim likom iz filma

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо, неодамна им се врати на терените и на тренирањето со својот клуб Јувентус во Италија, откако последните два месецци ги помина во карантин поради епидемијата на корона вирусот.

Враќањето на терените 35 годишниот Роналдо го одбележил со нов имиџ, односно фризура како резултат на пучтање на косата и неодењето на фризер поради ситуацијата. Тој со својата нова долга и брановидна коса се пофалил на профилот на Instagram каде побарал мислење од неговите фанови.

Тој до сега ја носеше косата во репче на врвот на главата, додека еднаш неговата сопруга со машинка за шишање го потскратила од страните, фотографија која исто така ја сподели на социјалните мрежи и за помалку од еден час собра скоро 10 милиони прегледи под мотото „Останете дома и останете во тренд“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi