Рускиот тајкун не ги жали парите кога е во прашање Сораја – на новиот поклон потрошил 200 000 евра

18 мај, 2020
1840851_screenshot-15_ls

Вереникот на Сораја, рускиот милионер Владимир не престанува да ја опсипува со поклони. Таа пред некое време се пофали на социјалните мрежи со новиот автомобил од марката ламбурџини вреден 212 000 евра која го добила од својот избраник со кој е заедно 8 месеци. Инаку ова е втор автомобил кој и го купил на својата љубена.

„Сораја на молетокот на мај доби уште еден автомобил на подарок од вереникот. Таа не ни очекува несто вакво бидејки Владимир многу добро го криел тоа од неа . Тој го паркирал ламбурџинито пред хотелот во кој престојувале и преку телефон и рекол да излезе на балконот. Кога видела што ја чека таа не престанала да вика од радост. Веднаш се симнала од собата и седнала во автомобилот да го проба. Се работи за прескап модел на харикејн автомобил од линијата на ламбурџини. Само годишната регистрација за него е околу 3400 евра.“ – изјави добро запознает извор