Сѐ уште се ВО ПЕЛЕНИ, А ИМААТ МИЛИЈАРДИ! Еве ги најбогатите деца во светот!

13 ноември, 2020
деца

Најголемиот број на богати деца во светот се здобиле со богатство со раѓање. Иако порано на списоците на најбогати деца, имаше и такви кои заработуваа самостојно, на списокот на порталот „Money.Inc“ има исклучиво деца на познати родители.

На врвот на листата на најбогати деца во светот е принцот Џорџ Александар Луис, познат и како принцот Џорџ од Кембриџ, чие богатство се проценува на повеќе од милијарда долари.

Роден на 22 јули 2013 година, младиот принц е член на британското кралско семејство и е трет во низата што го наследи британскиот трон.

За своето богатство, тој може да им се заблагодари на правата што ги стекна при раѓање, заради неговата позиција во кралското семејство.

Тој е најстариот син на принцот Вилијам, војводата од Кембриџ и Кејт, војвотката од Кембриџ.

Неговата помлада сестра, принцезата Шарлот, се смета дека има нето вредност од околу 1 милијарда долари.

На второ место со богатство од една милијарда долари е Фиби Адел Гејтс, ќерка на Бил и Мелинда Гејтс, која не е во центарот на вниманието и нема многу информации за неа на Интернет.

И покрај тоа што е најмалото дете, се наведува дека таа ќе стане најголемиот наследник на богатството по смртта на нејзините родители, а се проценува дека ќе наследи повеќе од милијарда долари.

Ќерката на Бијонсе и Џеј Зи, Блу Ајви Картер е веќе многу богата, а нејзиното богатство продолжува да расте, па го зазеде третото место на листата на најбогати деца.

Според многу извештаи, Блу Ајви во моментов вреди околу милијарда долари и ќе стане уште побогата по смртта на нејзините родители.

Сури Круз е на четвртото место со 800 милиони долари, а благодарение на нејзините славни родители Кети Холмс и Том Круз, најголемиот дел од својот живот го помина во центарот на вниманието.

По неа следат папараците, а модните магазини веќе пишуваат за нејзиниот стил.

Поголемиот дел од неговата проценета нето вредност се заснова на наследството што ќе го добијат по смртта на нивните родители.

На петтото место се Нокс Џоли Пит и Вивиен Џоли Пит, кои се богати благодарение на работата на нивните родители Бред Пит и Анџелина Џоли.

Нивните родители го продадоа богатството на своите деца со продажба на заеднички фотографии, па сега нивното богатство се проценува на 200 милиони долари.

bil gejts

Само една фотографија направена при раѓањето на близнаците наводно додаде милион долари на богатството на актерската двојка.

Близнаците на ЏениферЛопез и Марк Ентони, Ема и Максимилијан Муниз со 200 милиони долари го заземаат шестото место на листата на најбогати деца.

Уште од нивното раѓање, медиумите постојано ги следат близнаците, а нивната мајка сè уште е една од омилените славни личности во Америка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi