Сака да позајми сперма од поранешниот, но и да посвои дете со некогашниот сопруг?

9 мај, 2020
Насловна

На никој ништоне му е јасно.

Проширувањето на семејството на реалити ѕвездата Клои Кардашијан и покрај тоа што во моментов е сама, не престанува да се зборува. Откако неодамна се навести во шоуто „ Keeping up with the Kardashians’ “ дека сака да и ’даде на двегодишната ќерка друг брат или сестра, со помош на нејзиниот поранешен партнер Тристан Томпсон, со кого раскина поради измама, необичната приказна не заврши. Сега е напишано дека е подготвена да посвои уште едно дете со својот поранешен сопруг, кошаркар Ламар Одом, со кого исто така имала големи проблеми.

Информации за посвојување на „девојчето“ се веќе некое време. Таблоидот „НВ“ тврди дека Клои е подготвена да посвои момче. „Таа никогаш не сакаше да го стори тоа сама, па изборот падна на Ламар“, изјавил неименуван извор за споменатиот таблоид. Сепак, се чини дека падна во вода откако 40-годишниот кошаркар истакна дека е подготвен да ја поправи нивната врска, па дури и ако треба повторно да стапи во брак со Клои.

Иако нејзиното семејство не било за тоа, со оглед дека Ламар дозволил сè, таа имала само зборови за пофалби за него, според изворот.

„Клои рече дека тој е единствениот што ја разбра и дека е најблизок со терминот „сродна душа” , изјавил анонимен извор.