Сакаше да стане свештеник, а поради скиентологијата не можеше да ја види својата ќерка!

4 јули, 2020
tom

Холивудскиот актер Том Круз (58) уште во своите млади денови беше многу религиозен и сакаше да стане свештеник. Тој им се придружи на Францисконците и тоа беше неговиот план за професија, сè додека не почна да глуми на училиште. Роден е на 3 јули 1962 година и денес го слави неговиот 58-ти роденден.

Во младоста играл и хокеј, но се откажал откако во една прилика се повредил и го оштетил предниот заб. Работел како чистач и вратар, а денес „тежи“ стотици милиони долари. На 18 години, тој се откажа од школското образование и замина во Њујорк за да стане и не можеше ни да сонува кој успех ќе го постигне. Тој е роден во Кентаки и е со германско, ирско и англиско потекло. Тој има три сестри, а една од нив, Ли Ан Де Вет, беше негов менаџер.

– “Не сум висок и не сум премногу убав. Барем тогаш не бев, а веќе во првите пет години направив некои од моите најголеми филмови” – рече актерот висок 170 сантиметри, кој беше меѓу најплатените актери во светот во 90-тите години.

Првата споредна улога ја имаше во 1981 година во филмот „Endless Love“, а во првите пет години ги сними филмовите: ‘Top Gun’, ‘The Color of Money’, ‘Rain Man’ i ‘Born on the Fourth of July’. За улогите во филмовите ‘Interview With The Vampire’, ‘Impossible Mission’ i ‘Jerry Maguire’, тој заработи 15 милиони долари за секој филм одделно.

После неколку години во Холивуд, тој повторно се обрати на верата. Тој се сврте кон Католичката црква на sкиентологијата, која го излечи од дислексија, но го уништи и првиот брак со Мими Роџерс (64). После вториот неуспешен брак со Никол Кидман (53), тој го имаше своето прво биолошко дете во неговиот трет брак со 41-годишната Кејти Холмс. Сури Круз денес е 14-годишно девојче, а Том, наводно, само неодамна започнал повторно да контактира со девојчето, откако не ја видел со години, опседнат со својата вера и необичните правила.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi