Селма Хајек објави селфи без шминка, луѓето се прашуваат колку убаво изгледа со 54

18 јуни, 2020
фдгфдг

Салма Хајек ги воодушеви обожавателите на инстаграм со селфи без филтер и во природно издание.

Холивудската актерка често објавува фотографии без шминка на инстаграм, а нејзините фанови секогаш се воодушевени од тоа колку добро изгледа на 54-годишна возраст.

View this post on Instagram

#selfiesunday #nofilter #nature

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Актерката својата беспрекорна кожа ја припишува на неколку производи. „Сè уште не сум направила ботокс. Понекогаш мислам дека треба да направам нешто, но не знам што … Јас понекогаш носам шминка, но не и кога го водам детето на училиште“, изјави таа за Harper’s Bazaar.

Таа претходно откри на Њујорк Тајмс дека наутро прескокнува миење на лицето. “Никогаш не ја чистам кожата наутро. Баба ми ме научи дека навечер кожата прави сè што ќе изгуби во текот на денот. Исто така, ако го измијам пред спиење, зошто би било валкано кога ќе се разбудам?” таа рече.

View this post on Instagram

Agua 💧 #water #nomakeup

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Но, таа откри и дека е љубител на розова вода и користи навлажнувачи. Избегнува сончање, освен ако не излезе на сонце.

Таа исто така користи розева вода за да ја отстрани шминката. „Јас ја отстранувам шминката со кокосово масло навечер. Потоа, јас го отстранувам остатокот со розова вода“, изјави таа за Алур.