Салма Хајек објави слика од базенот, а нејзината порака за убавина треба да ја памети секоја жена

14 мај, 2020
Naslovna

Мексиканско-американската актерка Салма Хајек (53) знае како да привлече внимание. 53-годишната актерка зеде секси селфи без шминка, а косата беше мокра додека уживаше во карантин дома за време на пандемијата „Ковид-19“.

Имено, таа позираше во нејзиниот базен во вилата во Лондон и покажа како изгледа без шминка, но и нејзиното бујно расцепување, кое честопати доаѓа до израз.

На почетокот од оваа недела, убавицата, која долго време се сметаше за еден од најголемите секс-симболи на филмот и телевизијата, вели дека таа не се чувствувала секогаш како убавица и дека имала големи несигурности поврзани со нејзиниот изглед.

– Моите омилени денови се оние без шминка и кога не гледате во огледало затоа што размислувате како изгледате. Вие сте само присутни и ја правите својата работа – рече актерката.

– И ова е најдоброто нешто кога не носите шминка, кога не мислите „како изгледам без шминка“. Или, „Ја заборавив мојата шминка“. Кога едноставно го живеете живот, а приоритет не е како изгледате – заклучува таа.

Хајек призна дека имала многу несигурности кога била помлада, од што научила многу.

– Кога гледам фотографии од моите 30-ти или 40-ти, се гледам себеси како многу поубаво отколку што мислев во тоа време. Се критикував многу. Сега, кога гледам во огледало, тоа се всушност пропусти што не ги гледам сега и се прашувам колку ќе се сакам за 10 години – додаде таа.

Хајек изминатите два месеци е изолирана во нејзиниот дом во Лондон со сопругот Франсоа – Анри Пино и ќерката Валентина Палома

.