Само една е Кејт Мос: Се појави на насловната страница на Вог и даде необично интервју! (ФОТО, ВИДЕО)

2 декември, 2020
кејт

Британскиот супермодел и една од најпознатите манекенки во светот ги покажа своите атрибути на предните две страни од новиот број на британскиот Вог.

На една фотографија, Кејт носи мал црн фустан кој ја открива нејзината биста, а изгледот го зачини со ѓердан со црвена роза. На првата насловна страна, Кејт предизвика минималистички стил, додека на втората е во прекрасен зелен фустан.

“Има само една Кејт Мос. Во јануарскиот број, Вог докажа дека е апсолутна кралица на стилот”, велат од Вог за моделот.

На повеќе од 18 000 луѓе им се допадна фотографијата на нивниот официјален профил.

Кејт даде и многу необично интервју за овој број на списанието. Имено, нејзините колеги, пријатели, но и нејзината ќерка Лила и поставија неколку неочекувани прашања.

Кејт откри во кое хоби најмногу ужива, кој момент во нејзината кариера е најсреќна, но и во кој бенд би сакала да биде.