Сцени од серијата завршија на порно-страница: „Ова е непочитување на актерите“

22 мај, 2020
Naslovna

Серијата „Нормални луѓе“ неодамна го привлече вниманието на јавноста поради секс сцените, а очигледно корисниците на страницата за забава за возрасни мислеа дека содржината од серијата е соодветна за страницата.

“Разочарани сме што некој ги искористи сцените од серијата на тој начин. Покрај тоа што е повреда на авторски права, уште полошо е што станува збор за целосно непочитување на актерите и креативниот тим на серијата”, рече извршниот продуцент Ед iniини.

„Ги презедовме неопходните мерки за да го преземеме видеото веднаш од таа платформа“, додаде тој.

Потпретседателот на Порнхуб, Кори Прајс, тврди дека тие веднаш го преземале видеото од нивната страница.

„Порнхуб се придржува кон законот. Ние го почитуваме авторското право и веднаш штом сфативме дека таквото снимање е објавено кај нас, веднаш го отстранивме“, додаде тој.

Серијата, која се емитува на платформата на БиБиСи и Хулу, го пронајде својот пат во медиумите поради експлицитните секс-сцени, а обожавателите пресметаа дека вкупното време на жешките сцени во серијата е дури 41 минута.