Сè е подготвено за денот од соништата: Ќерката на Џенифер Лопез откри која песна ќе ја отпее на нејзината венчавка!

6 октомври, 2020
џ

Во март минатата година, латино дивата и актерката Џенифер Лопез се согласија на предлогот на поранешната бејзбол starвезда Алекс Родригез и оттогаш нејзините фанови со нетрпение чекаа да ја видат повторно во венчаница.

Судејќи според интервјуто дадено од нејзината ќерка Ема Марибел, останува уште малку време до тој ден.
Од поранешниот брак со пејачот Марко Ентони, латино дивата и актерката ennенифер Лопез сега имаат 12-годишни близнаци, синот Максимилијан Дејвид, скратено Макс и ќерката Ема Марибел. Дека е родена за сцената, Еме веќе покажа на овогодинешниот Супербоул, кога настапи со нејзината мајка, а сега ќе отпее специјална песна за неа за нејзиниот посебен ден.

Имено, како што откри во видео интервју за Е! Вести, поточно за нивниот Дејли Поп, на венчавката на нејзината мајка ennенифер Лопез и Алекс Родригез, таа ќе има чест да отпее една песна, и иако се уште не одлучила со 100% сигурност која ќе биде, една е дефинитивно во потесниот избор.