Се појавија фотографии од Меган Маркл пред да се запознае со принцот Хари: Колку се промени нејзиниот стил?

6 мај, 2020
megan-markl-princ-hari-1

Фотографиите се направени во 2015 година, кога сè уште не го познаваше нејзиниот сегашен сопруг.

Меган Маркл (38) и принцот Хари ги отстапија своите кралските должности и започнаа независен живот во Северна Америка.

Сепак, нивните животи продолжуваат да привлекуваат големо внимание во јавноста и секој нивен чекор внимателно се следи.

Па така, сега се појави едиторијал за њујоршкиот портал „ The Aesthete “, кој во меѓувреме се затвори, снимен од фотографот Томи Мендез.

Меган сменила неколку деловни аутфити, претставувајќи се во ретро стил.

Ние ве оставаме да процените колку нејзиниот стил на облекување се смени низ годините.