Се породи пред два месеци, а дури сега објави фотографија со бебето за прв пат

23 ноември, 2020
shutterstock_519473485-640x376

Манекенката Џиџи Хадид и нејзиниот партнер Зејн Малик сакаат да ја заштитат својата ќерка од јавноста и не ги објавуваат нејзините фотографии на социјалните мрежи. Сега, сепак, Џиџи за прв пат објави фотографија со малечката

Манекенката Џиџи Хадид го роди своето прво дете, ќерка чие име сè уште не е откриено, кон крајот на септември. Тогаш и таа и нејзиниот партнер се пофалија на Instagram дека станале родители, а потоа и двајцата објавија фотографии од гордиот татко кој ја држи раката на малечката во раката.

„Нашето мало девојче пристигна на Свет овој викенд и веќе целосно го смени целиот Свет за нас. Вљубени сме “, напиша тогаш Мама Џиџи, додека Зејн го придружуваше големиот настан со зборовите:„ Нашето мало девојче е тука, здраво и убаво. Едноставно е невозможно да се опише како се чувствувам во моментот. Љубовта што ја чувствувам кон ова мало човечко суштество е едноставно над сите граници. Благодарен сум што можам да ја наречам своја и да ја имам“.

И од тој 24-ти септември, единственото нешто што можевме да го видиме во приказните на Џиџи, а што се однесува до нејзината ќерка, беа облеката и работите што разни познати дизајнери ѝ ги испратија како подарок. Сега таа ја објави првата фотографија на која позира со малечката. Ја носи во т.н. кенгур додека бебето спие мирно. Фотографијата ја надмина бројката од 5 милиони лајкови за само неколку часа, со што веќе се најде меѓу нејзините најлајкувани објави, заедно со онаа по објавувањето дека се породи.

„Сосема нов начин на вработување и замор, но таа е моја најдобра пријателка, па Божиќните украси ги доби порано“, напишала мајката Џиџи покрај фотографијата, со која ги споделила тие украси во својот дом

И дека покрај бебето, таа навистина си ја работи својата работа, откри пред неколку дена објавувајќи фотографии од снимањето на кампањата за модната куќа Alexander Wang.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi