Сè се наплаќа! Британците многу ги навредуваа Меган и Хари, но работите се менуваат.

30 мај, 2020
принц
Војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ќе започнат да го отплаќаат долгот од 2,4 милиони фунти што ги „позајмиле“ од даночните обврзници во Велика Британија за да го реконструираат својот дом каде што живееле за време на бременоста на Меган. Патем, тие живеат во Лос Анџелес, откако го напуштија кралскиот двор и започнаа финансиски независен живот од кралското семејство.

Сепак, британските медиуми пишуваат дека на нивниот потег на отплата на долгот им претходи одлуката на принцот Чарлс да ги плати трошоците за нивното осигурување во Америка. Со оглед на целата ситуација во светот погодена од пандемијата на коронавирус, Меган и Хари не успеаа во нивниот план да започнат да прават милиони веднаш штом започнаа да живеат независно во Америка со продажба на своето име и бренд.

Покрај приходите, тие останаа без осигурување – прво од Канаѓаните кои одбија да им ја платат 24-часовна заштита, а потоа и од Американците чиј претседател Доналд Трамп објасни дека немаат намера да ја финансираат нивната безбедност. Поради ова, тие мораа да побараат помош од таткото на Хари, принцот Чарлс и да побараат од него да го плати осигурувањето за да можат да го вратат долгот за куќата. Инаку, тој вети дека ќе ги покрие сите трошоци од првата година од животот надвор од кралското семејство, сè додека не започнат да заработуваат пари самостојно.

Се шпекулира дека тие плаќаат 18 000 фунти месечно за да го отплатат долгот, кој опфаќа имот закуп и трошоци за одржување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi