Се шпекулира дека никогаш не успеала да го преболи Венсан Касел – Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот!

11 јули, 2020
monika

Моника Белучи започна да се занимава со манекенство на својата тринаесетгодишна возраст, со цел да го плати своето образование, а за нејзиниот љубовен живот сеуште не престанува да се зборува.

До 1989 година, Моника стана едно од најпрепознатливите лица на париската модна сцена. Таа студираше право на Универзитетот во Перуџа, но на крајот се откажа од колеџ за да се занимава со моделирање. Таа се омажи за фотографот Клаудио Бас во 1990 година, но тие се разведоа по четири години.Таа работеше на неколку италијански телевизии, и глумеше во неколку филмови, односно Белучи се претстави пред американската публика со филмот Дракула во 1992 година.

На сетот на филмот „Апартман“, актерката се запозна со Венсан Касел, со кого глумеше, а по неколку години се венчаа. Додека тие беа во брак, Винсент и Моника живееја во одделни станови, за да не си станат навика едни на други. И покрај тоа, тие се разведоа во 2013 година.

Разведена од Венсан по тринаесет години брак, таа сфати дека не знае што ќе прави сега сама, но исто така истакна дека љубовта не знае за развод и дека тие можеби еден ден ќе се сретнат и ќе се смират, а многумина заклучиле дека таа никогаш не го преболела.

Славниот актер сега ужива со 30-годишната манекенка Тина Кунаки, а неодамна добија и дете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi