Се сонча во танга: Ја претставуваше Македонија на Евровизија и му беше девојка на нашиот познат пејач, сега ги истакна облините

18 септември, 2020
Capture

Младата македонска пејачка Барбара Поповиќ вчера славеше роденден, па на социјалните мрежи се редеа многу роденденски честитки за неа.

Таа на Инстаграм објави и фотографии во бикини кои ја истакнуваат нејзината витка става и бујните облини.

Погледнете:

Инаку пред две години во медиумите проструи и веста дека пејачката била во тајна врска со својот колега Александар Тарабунов кој е постар од неа 11 години.

Поповиќ во 2013 година ја претставуваше Македонија на Детската Евровизија со песната „Охрид и музика“, каде го освои последното место.

View this post on Instagram

🥀

A post shared by Barbara Popovic (@barbarapopovic_) on