Се знае и полот? Знак дека доаѓа бебе во британскиот дворец…

26 септември, 2020
KRALSTVPO NALVOV

Добрата вест беше суптилно објавена од семејството, но никој не ја забележа

Бакингемската палата вчера ја потврди среќната вест – бебе пристигнува во кралското семејство. Имено, 30-годишната принцеза Ежени, внука на кралицата Елизабета и братучедка на принцовите Хари и Вилијам, со нејзиниот тригодишен сопруг Џек Бруксбанк, го чекаат своето прво дете. Иако веста на социјалните мрежи вчера ја потврди и самата Евгени, се чини дека таа суптилно порано соопшти дека наскоро ќе стане мајка, но никој не го забележа тоа.

Имено, принцезата неодамна беше „уловена“ на прошетка во Лондон. За таа пригода таа одбра фустан со цветен дезен што го криеше нејзиниот труднички стомак. Сепак, она на што никој не обрна внимание во тоа време беа нејзините нараквици и дека токму преку нив принцезата испратила скриена порака до светот.

View this post on Instagram

Jack and I are so excited for early 2021….👶🏻

A post shared by Princess Eugenie (@princesseugenie) on

Таа носеше две ‘соодветни’ розови нараквици, а споменатиот медиум пишува дека носат посебно значење за мајката што чека дете. „Ова се две розови нараквици, за кои се верува дека ги штитат мајката и бебето за време на бременоста. Можеби самата ги избрала нараквиците за да и помогнат во текот на бременоста, а можеби тоа е подарок од блиска личност “, изјави извор близок на бремената принцеза.

Од друга страна, многу обожаватели биле ’фатени’ од фактот дека принцезата носела розови нараквици, па многумина заклучиле дека Еугени на овој начин го открила полот на своето прво дете.