Сега тие ја сакаат уште повеќе: Шакира на скејтборд воодушеви 7 милиони луѓе

23 мај, 2020
Naslovna

Ако мислевте дека Шакира  „само“ пее, игра, игра, твитови и изгледа одлично, ужасно згрешивте, затоа што таа покажа уште еден талент на неа – скејтбордингот.

За неколку секунди, пејачката истакна дека е мајстор на скејтбординг, а нејзиното видео на Инстаграм го погледнале повеќе од 7 милиони луѓе за 24 часа.

Само неколку секунди беа доволни за убавата Колумбијка да покаже што знае, а таа беше особено воодушевена кон крајот на видеото кога со едно движење докажа колку е вешти во уметничко лизгање.

После ова, многумина told рекле дека ја сакаат уште повеќе, а имало и убави коментари во кои ја прашале дали го научила ова додека била во карантин со семејството.

Којзнае, можеби Шакира наскоро ќе покаже уште еден скриен талент, бидејќи очигледно сè се одвива одлично за неа. Дотогаш, има такви што им недостасува нејзиниот глас, па ја замолија да објави нова песна што е можно поскоро. Дали тоа ќе ги изненади останува да се види.

View this post on Instagram

🤟🤟🤟

A post shared by Shakira (@shakira) on