Секси Alessandra Ambrosio непрепознатлива во новата комбинација!

5 јуни, 2020
61893602

Поранешниот Victoria’s Secret ангел, Alessandra Ambrosio, веќе со недели мами погледи на новите фотографии, кадешто носи костими за капење со нејзинот потпис.

Минатиот викенд, Alessandra беше на планинарење со пријателите, а она што ни остави најмногу впечаток е дефинитивно нејзината дневна комбинација. За разлика од она што го видовме на разголените фотографии, овој пат таа се одлучила за тесен комбинезон во маслинеста боја. 39 годишната манекенка беше речиси непрепознатлива под очилата за сонце и капата, но судејќи по расположението, одлично се забавуваше.

Ambrosio направи пауза од долгата изолација во Лос Анџелес, кадешто времето го помина со децата и со своето ново момче, Nicolo Oddi.

Таа со поранешниот вереник, Jamie Mazur, ги има 11 годишната Ања и 8 годишниот Ноах, а веќе две години е во врска со основачот на модниот бренд Alanui.