Селма Хајек откри дека никогаш не го мие лицето наутро

21 јуни, 2020
кјк

Селма Хајек, дури и на 54-годишна возраст, никогаш не престанува да воодушевува со својот изглед. Исклучок не е нејзиното последно селфи што го објави на инстаграм каде позираше без шминка и без филтри. Многумина веднаш ја забележаа нејзината беспрекорна кожа.

Актерката може да се заблагодари на неколку производи за нејзината убава кожа. „Сè уште не сум направила ботокс. Ништо Понекогаш мислам дека треба да направам нешто, но не знам што. Нанесувам шминка понекогаш, но не и кога го носам моето дете на училиште “, изјавила актерката за„ Harper’s Bazaar “.

За „Њујорк Тајмс“, таа откри дека го прескокнува миењето наутро. Никогаш не ја чистам кожата наутро. Баба ми ме научи дека ноќе кожата прави сè што ќе изгуби во текот на денот. Исто така, ако го мијам пред спиење, зошто би било валкано кога ќе се разбудам “, рече Салма.

View this post on Instagram

#selfiesunday #nofilter #nature

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Но, таа откри и дека е љубител на розова вода и користи навлажнувачи. Избегнувајте сончање, освен ако не излезете на сонце, додаде таа.