Семејството Кардашијан во големи долгови?!

6 јули, 2020
kardasijan

Дали семејството Кардашијан навистина падна во долг кој изнесуваше сто и осумдесет милиони долари поради откажувањето на снимањето на популарното шоу „Keeping Up With The Kardashians“?

Златниот рудник на богаташите пресуши?

Без оглед на тоа колку семејството Кардашијан „спие“ на пари, запирањето на емитувањето на ријалити шоуто може да биде голема загуба за скоро целото семејство. Но, двете најмлади сестри Кајли и Кендал Џендер се единствените кои апсолутно не се грижат за финансиите во вакви ситуации. И покрај фактот дека нивното кралство се распаѓа и тие полека почнуваат да тонат во долгови, семејството Џенер живее пораскошно од било кога.

View this post on Instagram

I miss my sisters ✨

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Ким е новопечена милијардерка

Епидемиолошката состојба очигледно не ги заобиколува ниту оние што се капат во мед и млеко, но шоуто нема да престане да се снима, беше изјавата на Крис Џенер уште во февруари за време на гостувањето во емисијата „Ellen DeGeneres“.

И покрај шпекулациите во „Gossip Cop“ дека најмладите сестри се единствените кои не треба да се грижат за сопствените финансии, најпознатата Кардашијанка, Ким официјално стана милијардерка пред неколку дена откако продаде удел од нејзиниот бренд KKW Beauty. Иако е јавна тајна дека Ким „тежи“ 900 милиони американски долари и технички сè уште не е милијардер, тоа не го спречи нејзиниот сопруг Канје Вест јавно да и честита за успехот.

View this post on Instagram

Leather so soft 🖤 #kanyewest

A post shared by Kanye West (@kanyew.est) on

Поради короната до разводи и сплетки

Богатството на Кардашијан не е единственото нешто што се коментира деновиве, Крис Џенер неодамна беше обвинета дека ја убедила нејзината ќерка Клое да се смири со Тристан Томпсон, која рече дека и покрај чувствата што таа ги има за него нема да го направи тоа. Тие успешно ги рушат сомневањата за бракот на Ким и Канје, за кој се пишуваше дека е на работ на распаѓање  откако почна карантинот и пандемијата, што беше главна причина тие да почнат да живеат на одделни имоти со децата. Семејството е често на тапет со измислени озборувања.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi