Сепак завршиле на модните писти: Џорџина работела во бутик, а сопругата на Меси студирала стоматологија

9 декември, 2020
pjimage_jxBwYQB


Лионел Меси и Кристијано Роналдо, најдобрите фудбалери во светот, се сретнаа на теренот по две и пол години. Барселона и Јувентус ќе се сретнат на Ноу Камп во рамките на 6. коло во Лигата на шампионите. Се разбира, тие исто така имаат голема поддршка

Тие не се сретнале на теренот откако Роналдо го напушти Реал Мадрид во 2018 година и дојде во Јувентус. Повеќето нивни навивачи не навиваат за своите клубови, туку за Меси или Роналдо, кои ги поместија границите на фудбалот во светот. И вечерва ги придружуваат нивните избранички кои ќе ги бодрат и поддржуваат
Џорџина посетуваше средно уметничко училиште каде што се фокусираше на танцот, што е нејзина голема љубов, а по враќањето во Мадрид, занесната бринета се сврте кон позирање. Нејзината страст кон модата ја поврзала со Роналдо.

Љубовта на Меси, жената што ја запознал кога имал само пет години, денес е модел но таа студирала стоматологија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris