Северина повикана на разговор во полиција поради закани кон школски директор

16 мај, 2020
2200333_2118673-profimedia0307623744-edit_ls

Северина Којиќ наводно во петокот поминала 2 часа во полициска станица на разговор поради пријава од страна на директорката на основното училиште „Матија Губец“, Лилјана Клингер дека на 10 март пејачата и претела.

-Постапката се дрши во тајност, потпишавме изјава и поради тоа не можеме да ви кажеме ништо. – рекол адвокатот Матиќ, а истото го потврдила и Северина која била изненадена кога ги видела новинарските екипи пред полициската станица.

Настанот се случил наводно на 10 март оваа година кога Северина со својот сопруг Игор Којиќ околу 15 часот пристигнала во школото по својот син, но на Игор не му било дозволено да го земе момчето по што Северина и рекла на директорката дека тоа не е во ред и дека ќе се видат во суд и дека таа е следна.

Токму оваа последна изјава е причината поради која директорката покренала постапка во полиција бидејќи не се осеќала сигурно и била исплашена.