Шакира и Џеј Ло исто така добија номинација за Еми

30 јули, 2020
sakira

Иако латино ѕвездата Џенифер Лопез беше разочарана на почетокот на годината поради тоа што не доби номинација за Оскар за филмот „Hustlers“ во кој ја имаше една од главните улоги, „универзумот“ ја поправи неправдата и Џеј Ло во моментов ужива во номинација за Еми за нејзиниот настап на годинешното полувреме на СуперБол.

Таа и Шакира, со која настапи, добија номинација за „Outstanding variety special (live)” “.

Ова е шести пат комисијата на Еми да ги препознае изведувачите на СуперБол и да ги наградува за тоа. Во текот на изминатите години, Брус Спрингстин, Бијонсе, Бруно Марс, Кети Пери, Лејди Гага добија номинации.

Церемонијата на доделувањето на наградите „Еми“, чиј домаќин е Џими Кимел, ќе биде емитувана од ББС на 20ти септември.

Во ова, на 27-то издание на Еми наградите, гигантот Нетфликс е јасно пред својот ривал ХБО телевизија со 160 номинации во однос на 107, што е нов рекорд, пренесува АП.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi