Шарапова го потсетила Новак: Последен пат кога игравме те удрив во меѓуножјето, Џоковиќ не и остана должен

6 мај, 2020
naslovna

Поранешната руска тенисерка Марија Шарапова беше гостинка на Инстаграм профилот на Новак Џоковиќ и го потсети на рекламата што ја снимија како заеднички спонзор.

– Последниот пат кога игравме тенис, те удрив во меѓуножјето. Оттогаш имаш освоено неколку Гренд Слемови, затоа треба да снимаме нов – се сеќава Марија.

-Имам нови топки (balls) во меѓувреме – и одговорил Новак смеејки се