Шерон Стоун беше погодена од гром: Актерката леташе низ целата кујна! (ФОТО)

14 јуни, 2020
цв

Шерон Стоун неодамна откри дека е погодена од молња.

Таа не криеше дека во тој момент прелетала низ целата кујна.

„Тогаш бев дома и истурив вода во пеглата. Едната рака беше на мојата славина, а другата на пеглата и одеднаш – удри молња, а водата беше спроводник. Летав низ целата кујна и го погодив фрижидерот “- се сеќава 62-годишната sвезда на филмот„ Ниски страсти “.

Нејзината мајка потоа ја однела во болница на преглед на лекар.

„ЕКГ покажа многу електрична енергија во моето тело. Морав да правам ЕКГ десет дена по ред “, изјави познатата актерка.

Како што додаде Стоун, таа е среќна што воопшто е жива, со оглед дека ова не била единствената „блиска средба со смртта“ што ја имала. Таа еднаш го исече вратот и единствено со чиста среќа не беше вената во прашање, а во 2001 година имаше и церебрална аневризма.