Шерон Стоун позира во бикини во седмата декада од својот живот

25 мај, 2020
60b27144-e451-4fc7-9041-59871db000f6

Шерон Стоун зачекори во седмата декада од својот живот, а и понатаму плени со својот изглед. Глумицата во март го прослави 62-иот роденден, а на последните објави на Инстаграм позираше во бикини и ги воодушеви фановите.

“Ти благодарам што ја прикажуваш вистинската ти. Сеуште си преубава”, “ Ме потсетуваш дека стареењето може да биде одлично”, “Совршена”, се само некои од коментарите под објавите.

Шерон во 2001 година, на своја 43 годишна возраст доживеа мозочен удар, нејзината кариера се распадна, а потоа следеше финансиски крах и распаѓање на бракот. Заради сето тоа, таа се бореше да го прифати сопственото тело и стареењето.

“Никој не сфаќа колку е мозочниот удар опасен за жените и што се е потребно за да се опоравите. Мене ми требаа седум години” – раскажува подоцна Шерон.