Широката кошула не успеа да го сокрие вишокот. Мила Јовович фотографирана за прв пат после породувањето

23 мај, 2020
GTY_milla_jovovich_kab_140819_16x9_992

Холивудската убавица со српско потекло, Мила Јовович (44) е сликана на улиците на Малибу со својот сопруг Пол Андерсон (55) додека купувала билки во расадник.

Мила и нејзиниот сопруг се и двајцата доста одговорни, па на улиците на Лос Анџелес носеле заштитни маски на лицето и на тој начин покажале дека се чуваат од Корона вирусот кој и понатаму е присутен во светот.

Инаку во САД е задолжително носење на маски и гумени ракавици при секое излегување од домот како би се спречило ширењето на Covid-19.

Мила носела широка карирана кошула и плави фармерки, а косата и била завиткана со марама, додека пак нејзиниот сопруг Пол носел фармерки и кафеаво сако, а во рацете ја носел купената билка.

Не е познато на кого му купиле билки ниту дали е наменето за нивниот дом кој се наоѓа во сончевата Калифорнија.

Она што може да се забележи на фотографиите е дека Мила сеуште има вишок килограми и маснотии на стомакот, 4 месеци после породувањето, но тоа на нејзините фанови не им пречи па често коментираат на фотографиите дека е разубавена по породувањето во февруари.

Таа неодамна објави фотографија на која ја дои својата наследничка и напишала дека тоа и е најмил дел од денот. “Толку сум благодарна на овие тивки моменти со моето бебе” – започнала Мила. “Негата за неа ми е еден од најубавите делови од денот. Ова мало колаче ме гледа со очињата полни душа, малечки рачиња, неверојатен мирис, бушава косичка” – додава глумицата.

“Го ценам овој период од нашиот живот, многу. Толку кратка заложба во мојот живот, но токму онаа која ќе ми донесе најслатки спомени кога ќе се навратам наназад” – заклучува преубавата глумица.