Шокантниот потфат на принцот Хари да се пробие во Холивуд ја изненади јавноста: Оваа улога сигурно нема да му донесе Оскар во иднина!

12 ноември, 2020
princ-hari


Се чини дека сопругот на кралицата Елизабета, принцот Филип, не мамел кога рекол дека принцот Хари го напуштил кралското семејство поради холивудски соништа затоа што штотуку се појави веста дека војводата од Сасекс треба да влезе во стенд-ап шоу, пренесува entertaintimes.com. Војводата од Сасекс е поканет да учествува на американската комична манифестација ‘Stand Up For Heroes’, што е телевизиски настан и може да се пофали со составот составен од најголемите ѕвезди на комедијата. Ова стенд-ап шоу ќе собере средства за воени херои и ветерани, а се шпекулира дека принцот Хари е многу возбуден од проектот бидејќи тој самиот е ветеран на британската кралска армија. Познатиот американски политички сатиричар, писател, ТВ водител, актер, медиумски критичар и стенд-ап комичар Џон Стјуарт треба да биде домаќин на шоуто, а ќе се придружат и други специјални гости, како што се Брус Спрингстин, Шерил Краун, Тифани Хадиш и Реј Роман. Настанот ќе се емитува на 18 ноември и се предвидува да биде еден од позабавните виртуелни настани овој месец.


Според официјалната веб-страница на Фондацијата Боб Вудруф, настанот „ќе потенцира инспиративни моменти, незаборавни изненадувања и приказни за издржливост“. Исто така, ќе им се оддаде почит на мажите и жените кои служеле во американската војска.

Хари и Меган наместо тоа ги посетија Националните гробишта во Лос Анџелес, каде го најдоа гробот на двајца паднати војници кои служеа за Обединетите нации и положија букет на нивните гробови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi