Што чита Анџелина Џоли?

15 мај, 2020
angelina

На хрватските Тв канали последниве недели може да го видиме актерот Александар Џуриќ во улогата на полицаецот Свето Ранковиќ но и во улогата на Мишиќ во хит серијата „Тајкун“.

Кога ќе се вратиме неколку години наназад односно на режисерското деби на оскаровката Анџелина Џоли со филмот „Во земјата на крвта и моедот“ ќе се сетиме и на актерската екипа која глумеше во овој филм, Бранко Џуриќ Џура и Никола Џуричко. Улога во истиот филм имаше и Александар Џуриќ кој ни доловува некои од моментите зад камерите со славната актерка:

„Анџелина ми подари матарка бидејќи тоа беше мангупски поклон кои го добија сите статисти во филмот. Требаше да добијам и Ray Ban наочари но за жал нив ги снема од пакетот кој ми пристигна на домашната адреса. Јас на Џоли и ја подарив книгата „Мостот на Дрина“ од Иво Андриќ на англиски јазик. Мислев дека ако веќе прави филм за нашиов регион дека таа книга е основна литература. Ама се сомневам дека ја прочитала!“ – изјави Џуриќ.