Што е OnlyFans? Страна на која познатите се соблекуваат голи!

2 септември, 2020
бела

Пред точно една година, Бела Торн, поранешна принцеза на Дизни, ја изненади јавноста објавувајќи дека влегла во водите на филмовите за возрасни.

 Таа сега отиде чекор подалеку, заработи 1 милион долари за само 24 часа преку експлицитни видеа на страницата OnlyFans. Таа неуспешната кариера на актерката и пејачка ја замени со порно содржина, бидејќи на крајот на денот – продава секс.

Таа отвори профил на страницата OnlyFans, позната по тоа што нуди можност финансиски да се претплатите на содржината на омилена славна личност, што е претежно – експлицитно.

Тоа е социјална мрежа каде имате можност да објавувате порнографска содржина, без разлика дали станува збор за нешто меко и лесно, или хардкор порно. Може да видите и објавите сè, од полуголи и целосно голи фотографии и видеа, до експлицитна содржина на мастурбација, секс и слично.

Платформата стана популарна во текот на изминатите неколку години, а пред се ја предаваа порно актери и актерки, кои преку OnlyFans можеа лично да се поврзат со обожавателите кои се подготвени да плаќаат месечна претплата.


Заработката е добра.

 Геј порно актерот Метју Кемп изјави за ЊуЈорк Тајмс дека лесно заработува повеќе од десет илјади долари месечно, пред да започне да објавува видеа за пенетрација.

Веб-страницата стана толку популарна што Бијонсе се согласи да се рекламира за него во мај 2020 година, иако, вистина е, таа не објави порнографска содржина. Покрај Бела Торн, на страницата имаат свој профил и раперите Ники Минаж и Карди Б. Важно е да се напомене дека страницата не е наменета исклучиво за луѓе од индустријата за порнографија, но секој може да се приклучи на неа, без разлика дали сакаат да уживаат во експлицитна содржина или сакаат да ја креираат сами.