Што си подариа Меган и Хари по повод годишнината од брак

24 мај, 2020
2145921_profimedia0489294246_ls

Меган Маркл и принцот Хари на 19 мај пред две години го кажаа судбоносното „да“ и по тој повод си подарија еден на друг поклон кој има голема важност за нив.

Според странските медии тие си подариле подароци од памук, бидејќи според стручњаците памукот е симбол на поврзаност и време. Според извор близок на парот тие годишнината ја поминале мирно во друштво на својот син Арчи.