Синди Крафорд била на опуштен шопинг – за еден детал била остро критикувана

19 мај, 2020
cindy-crawford-interview-t

Американската манекенка и една од најпопуларните супермодели на ’90-те, Синди Крафорд (54) се прошетала низ улиците на Лос Анџелес облечена во едностана бела блуза, фармерки кои и го истакнале сеуште совршеното тело. Но заборавила на еден детал, кој според државата Калифорнија во времево на епидемија е задолжителен, а претпоставувате веќе тоа е заштитната маска. Синди два месеци помина во изолација со своето семејство, сопругот Ранди Гилбер (58) и нивните деца, синот Присли (20) и ќерката Каја (18).

Таа минатата недела обајвила уште една фотографија на која носела стилизирана заштитна маска и апелирала до своите следбеници да внимаваат на контактите во јавноста:,и дека заштитната опрема е задолжителна но немора да биде и досадна:

  • Социјално дистанцирање но со стил – напишала во описот на фотографијата.

Фановите коментирале дека изгледа фантастично но и дека откако ја виделе нејзината фотографија без маска биле лути и прашале зашто апелира да се носат маски кога и самата не се придржува на мерките и правилата.

Во прилог и галеријата со нејзините објавени фотографии.