Синот на Меган Маркл и принцот Хари прозборува: Еве ги неговите први зборови

6 јуни, 2020
c9e2414c-3042-43f1-8d16-58b34e4c7529-meghan

Арчи Монтбатен Виндзор започна да ги изговара првите зборови. Според извори кои разговарале со новинарите на „Us Weekly“, Арчи веќе има неколку зборови во својот речник. „Тој изговара тато, мама, книга и куче“, открива изворот. Синот на Меган Маркл и принцот Хари го прослави својот 1 роденден минатиот месец, а извор близок на семејството открива дека тој сака да игра криенка и да реди коцки. Двојката го доби синот во мај 2019 година, а во ноември минатата година беше откриено дека Арчи е „силно и паметно бебе“. Дури и тогаш, тој наводно бил во можност да седи сам и да се преврти од едната до другата страна. Тој во тоа време не зборуваше ниту ползепе, но се очекуваше неговиот прв збор да биде тато.


Според извештаите на медиумите, Арчи е главната причина зошто Меган Маркл и принцот Хари си поднеле оставка од своите кралски должности. Меган, пишува Mail Online, имаше чувство дека не може да се посвети на мајчинството во онаа мерка што ја сакаше како член на кралското семејство. Таа, исто така, наводно била загрижена за стресот што можеби ќе го изложи неговиот син поради вниманието на медиумите.