Синот на принцот Хари и Меган Маркл го слави својот прв роденден: Во едно симпатично видео, мама му чита приказна

6 мај, 2020
megan-mark-arci

Честитки пристигнуваат и од другите членови на кралското семејство

Малиот Арчи, син на принцот Хари и Меган Маркл, денес наполни една година, а гордите родители објавија снимка на која неговата мајка му чита детска книга.

Арчи на видеото е насмеан додека седи во скутот на мама, а принцот Хари ги снима.

Симпатичното видео е снимено минатиот викенд во Калифорнија и ги воодушеви обожавателите, кои истакнаа колку Арчи личи на својот татко.

Видеото беше објавено утрово на Инстаграм „ Save the Children“ и е дел од кампањата за собирање финансиски средства каде славните читаат приказни.

View this post on Instagram

"Duck! Rabbit!" with Meghan, The Duchess of Sussex (and Harry, The Duke of Sussex behind the camera), read to their son Archie for his 1st birthday. Happy Birthday, Archie! . Thank you #DuchessMeghan for helping us to raise urgent funds for our coronavirus appeal by reading "Duck! Rabbit" by @akrfoundation, illustrated by @tlichtenheld (published by @chroniclekidsbooks). . As the world grapples with the coronavirus pandemic, children’s lives are being turned upside down. By donating to Save with Stories, you can support the most vulnerable families in the UK and around the world by helping to provide early learning packs, supermarket vouchers, essential household items and virus protection. . Please donate today by visiting our website. Link in bio. . Or you can text STORIES to 70008 to give a one-off donation of £5. . Together, we can help families get through this. . You can only donate via text from a UK mobile. You’ll be billed £5 plus standard rate text message. We receive 100% of your donation. By texting STORIES you agree to calls about fundraising appeals, campaigns, events and other ways to support. Include NO PHONE to opt out of calls. Queries? 02070126400. Read our Privacy Policy savethechildren.org.uk/privacy The Save the Children Fund is a charity registered in England and Wales (213890) and Scotland (SC039570) . #SaveWithStoriesUK #SaveWithStories #GrowingThroughThis

A post shared by Save The Children UK (@savechildrenuk) on

Во видеото е прикажано како Меган му чита приказна на својот син и ги охрабрува другите да донираат помошна деца погодени од пандемијата  со корона вирусот.

На видеото се слуша и горд татко кој се смешка зад камерата.

Претходно, другите членови на британското кралско семејство го честитаа роденденот на Арчи, вклучително ги принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, како и гордиот дедо, принцот Чарлс.

Арчи е осми правнук на кралицата Елизабета Втора и во моментов со своите родители живее во Калифорнија.