Сите плачат за фризер, а само овие ги фарбаат косите како луди: Познатите “фураат” нијанси кои не стојат на секој

29 април, 2020
Dua-Lipa-Orange-Hair-Instagram-Slide

Кристен Стјуарт и Дуа Липа се чини дека започнаа нов тренд – боење на косата во боја што ретко ја гледаме на главите на познатите, но и на обичните луѓе – портокалова.

Во ова предизвикувачко време кога сме оставени на себе скоро два месеци, барем што се однесува до стилизирањето на косата, едвај чекаме да се отворат салоните за коса. Сепак, актерката Кристен Стјуарт и пејачката Дуа Липа се осмелија да направат голема промена и ги обоија косите во портокалова боја што ретко се гледа.

Сивата, сината и виолетовата боја беа популарни во последниве години, па и Били Ајлиш  не остана покуса –  ја обои косата зелена. Но, изгледа дека оваа година ќе биде актуелна летна боја што го освежува секој изглед, иако на некои можеби не им се допаѓа воопшто, веројатно затоа што е премногу интензивно за нив.

Кристен, сините прамени ги обои во вистинска „морков“ боја, а фотографијата како доказ ја сподели нејзиниот фризер ЦЈ Ромеро на Инстаграм.

„Кој рече дека не можете да бидете слатки во карантин?“, прашува Ромеро и додава дека тој покрај косата на Кристен, ја обновил бојата на актерката Ема Робертс.

Од друга страна, Дуа Липа не само што ја промени бојата на косата, туку и стилот на фризура. Пејачка со албанско потекло реши да ја исече косата на „тенџере“, слична на фризурата што ја носеше актерката Шарлиз Терон пред неколку месеци. Дуа Липа се пофали со видео на Инстаграм во кое го бакнува своето момче Анвар Хадид, со симпатична порака “orangina quarantina”.

View this post on Instagram

orangina quarantina🍊

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Сепак, нејзината нијанса на портокал не е толку живописна како на Кристен, но повторно е впечатлива и младешка. Сепак, запомнете дека овие нијанси брзо избледуваат и треба често да се освежуваат.