Сите се борат да соработуваат со неодолива убавица која студот не ја спречува да снима голи насловни!

1 октомври, 2020
61958737

Убава манекенка со руски корени Ирина Шајк успешно ги усогласува своите мајчински обврски, односно грижата за нејзината тригодишна ќерка Леи де Сеина, која ја доби со актерот Бредли Купер, со работните места и модните снимања на кои им беше посветена во последно време.

Една од последните работни места беше снимањето за насловната страница на германскиот Вог, што го направи на италијанското езеро Комо, а папарацо-фотографиите од сетот покажуваат дека 34-годишната Ирина изгледа неодоливо и изгледа подобро од кога било. Како вистинска професионалка, Ирина беше подготвена да позира во секси комбинации, тесни здолништа и градници, фустани и провокативни тоалети, иако времето беше студено и мрачно.

Нејзиниот изглед никој не го пропушти на езерото, исто како сцените во кои ги покажа белите гаќички што ги носеше под тесното здолниште.

И додека не работи, Ирина е целосно посветена на малата Леа, која ја одгледува со нејзиниот поранешен партнер, 45-годишниот Бредли Купер, со кого го дели старателството на еднакво рамниште. Поранешниот пар ја заврши својата четиригодишна врска во јуни минатата година, но неодамна беа снимени како се прегрнуваат и шетаат, па се појавија гласини за нивно помирување.

Бредли, исто како Ирина, се обидува да биде што подобар родител, па затоа се обидува да работи на проекти што се близу до Њујорк, каде што живее Леа со нејзината мајка, за да не биде многу далеку од нив.

“Тој се обиде да договори работни места на проекти недалеку од Њујорк, бидејќи е многу посветен како родител. Тој е заштитен и ако можеше, ќе ја носеше малечката насекаде со себе. Тој навистина ја сака и убаво е да се види колку ужива во татковска улога”, рече извор близок до него за HollywoodLife.