Скандал: Најбогатиот фудбалер на светот се ожени со внуката на поранешната сопруга!

12 септември, 2020
фудбал

Некогаш најплатениот фудбалер на светот, 34-годишниот Бразилец ivanиванилдо Виеира де Соуза попознат како Халк, предизвика голем скандал кога минатата година ги остави сопругата и нивните три деца и се шеташе со внуката на неговата сопруга.

На почетокот на годината, нивната врска стана јавна, а парот ја објави свршувачката во март, за неколку дена подоцна да открие дека веќе се во брак.

Неговата поранешна сопруга, 34-годишниот Иран Анџело, во едно неодамнешно интервју откри како се чувствувала кога дознала.

„Ја закопав живата ќерка“, рече таа, осврнувајќи се на нејзината внука Камила Анџело, со која беше многу блиска и која во меѓувреме се омажи за својот поранешен сопруг. ‘Се будам и спијам и не разбирам зошто сето тоа ми се случи мене. Болката е голема, понекогаш мислам дека ќе ми го искине срцето. Таа беше како ќерка за мене. Жалосно е што г-дин Хулк не само што беше задоволен од фактот што тој уништи 12 години брак, туку и реши да му нанесе нова болка на личност која секогаш му даваше љубов, внимание, почит. Истото им го стори и на своите деца, кои требаше да бидат на прво место “, рече таа.

               ‘Јас и дадов сè. Многу пати ги жртвував своите соништа за да може таа самата да се оствари. Не зборувам само за материјалот, лесно е да се даде кога имаш пари, туку за љубов, внимание, почит, сè. Таа ги знаеше сите мои несигурности, слабости, болки, стравови и ја имаше мојата безусловна убов. И го посветив животот на неа.

Ако не бев во право, тоа беше затоа што премногу сакав и верував премногу “, рече Иран, но нејзиниот поранешен сопруг наскоро одговори на неа преку социјалните мрежи. „Се запознавме на нејзината работа, нема да навлегувам во детали поради нашите деца, знаете како се запознавме. Бевме во врска помалку од еден месец кога забременивте.

Со Божји благослов ги добивме Иан, Тијаго и Алиса. Мојот брак не произлезе од љубов или страст. Тоа беше случајно што забременивте со Иан и јас ја презедов одговорноста. Од почетокот на нашата врска, го поддржував целото ваше семејство. Што доби Камила од тебе? Дали плативте за нејзиниот колеџ, силикон, и дадовте дом? Многу е лесно да се излажат лаги. Иран, време е да се стави крај на оваа шарада “, и рече тој, а потоа рече дека Камила не е причина за раскин на нивниот брак, но тој призна дека ја изневерил и дека таа го знае тоа.