СКИЕНТОЛОШКАТА ЦРКВА СЕ ОБИДУВА ДА ГИ ЗАМОЛЧИ ЖРТВИТЕ СИЛУВАНИ ОД АКТЕРИТЕ ОД “СРЕЌНИ СЕДУМДЕСЕТИ”

30 јуни, 2020
deni 2

Американски актер е обвинет за силувањена три жени, кое се случило пред 20 години 

Американскиот актер Дени Мастерсон (44),бил уапсен на 17 јуни, оваа година и обвинет за повекекратно силување на три жени. 

Но,не е само актерот  тој на кого му се суди. 

Обвинети се сите бивши членови на скиентолошката црква, на која  што (44) годишниот глумец е посветен. 

Претходно четири жени, вклучувајки и три жени кои поднеле кривични пријави, поднеле граѓанска тужба против Дени и црквата,оптужувајќи ја црквата дека ги вознемирува поради тоа што нападот го пријавиле на властите. 

-Нашите клиенти пријавија сексуални напади кои се сторени од страна на членовите на скиентолошката црква.Скијентолошката црква проба да ги прикрие сексуалните напади-изјавил адвокатот на нападнатите жени. 

-Систематски ги малтретирале,загрозувајќи им ја приватноста на нив и на нивните семејства, се со цел да ги замолчат, намерно, предизвикувајќи емоционален стрес-се наведува во тужбата. 

Црквата ги негирала сите тврдења од тужбата и ја демантирала приказната во медијумите. 

Единствено, жртвата идентификувана по име Карнел Биклер се забавувала со Дени од 1996 година, до 2001 година и тврди дека повеќе пати била дрогирана и силувана во куќата на актерот на Холивуд Хилс. 

-Биклер повеќе пати се будела во креветот , после што, Мастерсон сексуално ја нападнал.Во еден конкретен случај Мастерсон и ставил дрога во нејзината чаша со вино, на една вечера и потоа ја силувал.Следното утро ,Мастерсон и признал дека тој имал анален секс со неа, додека таа била во несвест – пишува во тужбата. 

Дени инсистирал на тоа дека е невин по сите основи на граѓанските и кривичните пријави.Неговиот адвокат Томас Месар изјавил дека актерот  е во “тотален шок” поради оптужби и напади кои се случиле пред 20 години. 

-Господинот Матерсон е невин.Уверени сме дека ќе биде ослободен кога сите докази ќе излезат на виделина и кога сведоците ќе имаат прилика да сведочат-додал неговиот адвокат. 

Во Април 2003 год.наводно силувал (28) годишна жена, а некаде помеѓу октомври и декември, истата година, обвинет е за силување на уште една (23)годишна жена. 

Дени е од 2011 год.во брак со актерката Бижу Филипс (39) ,со која има ќерка по име Фијана Франсис (5) 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi