Славниот актер се уште внимава откако ја победи короната – неговата марама не е само за украсување

22 мај, 2020
Naslovna

Легендарниот американски актер и продуцент Том Хенкс  е првата јавна личност која беше заразена и се опоравува од вирусот корона.

Тој детално зборуваше за своето искуство и се обидува да помогне да се најде вакцина против „Ковид-19“.

Сепак, Том Хенкс не остава ништо на случајност, па затоа е сè уште внимателен. Ѕвездата на филмот „Форест гамп“ го покри лицето со зелена марама, додека тој беше на улиците на Лос Анџелес во средата попладне.

Зелената марама одговараше на неговата удобна маица во иста боја и со темни пантолони, додека на нозете носеше кожни кафеави еспадрили.

Добитникот на Оскар откри дека ја донирал неговата крвна плазма со антитела на коронавирус за да помогне во пронаоѓање на вакцина против Ковид-19.

Тој и неговата сопруга, пејачката Рита Вилсон која исто така била заразена, донирале крв и крвна плазма за да придонесат во истражувањето за вакцината против коронавирус, откако откриле дека имаат антитела.