Славниот пар подготвува тужба против естетскиот хирург: Поради оваа недозволива грешка, приморани се да започнат судска постапка!

28 мај, 2020
biber

Џастин и Хејли Бибер се закануваат дека ќе започнат судска постапка против пластичниот хирург од Беверли Хилс.

Адвокатот на Џастин и Хејли го оптужува доктор Даниел Берет, за нелегално користење на името, фотографиите и личноста на Хејли во комерцијални цели. Поточно, станува збор за лажно рекламирање и тврдење од страна на докторот, дека госпоѓа Хејли направила естетски корекции токму кај него.

Исто така, оптужен е и дека во своето видео користи текст од “Sorry”, хитот на Џастин Бибер, којшто е заштитен со авторски права. Доктор Берет покажува две фотографии на Хејли од пред неколку години и додава:

  • Обратете посебно внимание на носот. Што мислите? Па, ќе ви кажам што мислам јас. Мислам дека е физички невозможно, без мала помош од некој како мене, да се добие резултат каков што гледаме на втората фотографија”.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi