Славниот Волтер Вајт од серијата „Breaking Bad“ го победи корона вирусот, па сега сака да им помогне на другите

1 август, 2020
дфдфсдф

64-годишниот актер, кој стана познат по улогата како Волтер Вајт во серијалот „Breaking Bad“, откри дека неодамна бил болен во видеото што го снимил додека донирал крвна плазма. Актерот е снимен додека земаа крв и го споделија неговото искуство со 2,5 милиони следбеници, па тој им рече дека треба да го сфатат сериозно „Ковид-19“ и да се придржуваат кон мерките за да се спречи ширењето на вирусот. Во таа прилика, Кранстон имал испуштена коса и заштитна маска на лицето, како и очила за очила.


Лекарот кој бил со него објасни дека крвта е ставена во центрифуга, со цел да се подели течноста во црвени крвни зрнца, тромбоцити и плазма. Плазмата на Кранстон треба да содржи антитела што телото ги користи за борба против коронавирусот.

– Не заборавајте да ги миете рацете, да бидете социјално оддалечени и да носите маска! – предупреди тој на крајот на своето видео.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris