Со кого се шпекулира дека Бијонсе го изневерува Џеј Зи?

9 септември, 2020
Nakon proslavljenog 39. rođendana na Jadranu Beyonce s obitelji otišla iz Hrvatske

НА ФОТОГРАФИИТЕ на кои Бијонсе и Џеј Зи беа фатени за време на одморот во Хрватска, во прв план е нивниот телохранител, кој може да се види како покажува прст кон фотографот.

Станува збор за нивниот долгогодишен телохранител, холанѓанецот Џулис де Бур, кој е познат на хрватската јавност по инцидентот од 2009 година кога го нападнал снимателот Драган Бановиќ во Дубровник.

Тој го удри со нога и му ја искрши камерата.

Инцидентот се случил кога Бановиќ и група репортери снимале позната двојка додека излегувале од дубровничкиот ресторан Гилс. Телохранителот се обиде да спречи пукање ставајќи ја раката на објективот на фотоапаратот, но тој не застана тука и со нога го удри Бановиќ три пати по грб. Тој го скршил светлото на фотоапаратот, го удрил во бутот и повторно во фотоапаратот кој потоа се распаднал на подот.

Лутиот снимател тогаш, признава дека го удрил телохранителот со статив. Испровоциран од неговата реакција, телохранителот го фрли стативот во морето. Набрзо беше уапсен телохранителот на светски популарната двојка, привремено му беше одземен пасошот и беше обвинет за нарушување на јавниот ред и мир. Неговиот привремено одземен пасош му е вратен и тој е казнет со 73 евра, како и дополнителна сума од 90 евра за трошоците за судската постапка.

„Додека ја работеше својата работа легално, затоа што е легално да се снима на јавно место, телохранителот на пејачката Бијонсе ме нападна, удирајќи ме три пати со нога во колкот“, изјави тогаш Бановиќ за медиумите.

Откриено е и дека Џеј Зи на почетокот ја смирил ситуацијата, но наводно, кога телохранителот започнал да го удира снимателот, тој почнал да вели: „Убиј, убиј!“

По тој повод, телохранителот наводно им го покажал средниот прст на новинарите и им рекол на хрватски јазик: „Мајка ти е курва, пичка ти матер“.

Познатиот пар зборуваше за инцидентот за весник Екстра кога изјавија дека оваа ситуација нема да го засени нивниот престој во Хрватска.

“Многу жалиме што имаше инцидент, но тоа нема да го засени нашиот престој во Хрватска. Навикнати сме папараците да ги следат нашите стапки, но не и новинарите да стануваат агресивни ако им биде забрането да снимаат. Среќни сме само што никој не е сериозно повреден во инцидентот “, рекоа тогаш.

Се шпекулираше дека Џеј Зи бил многу љубоморен на него.

Де Бур работи за славната двојка од 2008 година, а некои медиуми еднаш напишаа дека Бијонсе го изневерила сопругот со него, но тоа никогаш не е потврдено.

“Џеј Зи мисли дека има нешто помеѓу нив. Тој сакаше да го отпушти Де Бур, но Бијонсе не го дозволуваше тоа. Тие имаат поминато многу време заедно, а тој често престојуваше во нејзината хотелска соба”, изјавил за магазинот Стар извор близок до парот.

Не се знае многу за приватниот живот на Де Бур, но според информациите од официјалната веб-страница на неговата компанија, тој пораснал во Амстердам и бил телохранител од рана возраст.

На 24-годишна возраст, тој основал своја сопствена компанија за безбедност, наречена Извршна заштита. За него исто така се вели дека ги завршил студиите по психологија на Универзитетот во Амстердам.

Во едно интервју, тој рече дека многу ја сака својата работа, иако смета како тешка работа.

“Среќен сум за својата позиција, уживам во тоа иако работното време е многу долго. Во мојата работа е важно да обрнувам внимание на деталите и секогаш да бидам внимателен. Лично, предност е што имам можност да патувам и да запознавам луѓе. Многу е важно да разговарам на повеќе јазици. Јас сум повеќе од човечки штит за моите клиенти. Јас секогаш морам да размислувам три чекори напред, да го следам распоредот, да ги проверувам дестинациите на кои ќе одиме… “, рече тој.

Инаку, Де Бур има и фан страна на Инстаграм која ја следат повеќе од 11 илјади луѓе.