Софија Вергара и Џо Манганиело, плашејќи се за својот живот, побараа заштита од судот

26 ноември, 2020
1354901

Продуцентскиот партнер на Софија Вергара, Луис Балагуер, понудил мерки за заштита на славната двојка, возрасниот син на актерот, Манол и себе си, заради човек кој неодамна беше уапсен за неовластено влегување во затворена заедница каде живеат sвездите.

Балагуер во судските документи наведува дека Ренгифо Рандацо, ментално нестабилен човек, за време на апсењето за злосторството признал дека ги прогонувал четворицата.

Според TMZ, продуцентот наведува дека се плашат за своите животи затоа што Рандацо постојано ги малтретирал.

Во извештајот се наведува дека сталкерот бил уапсен неколку пати за семејно насилство, а некои лица претходно барале забрани за него.

Од судијата се бара да му одреди на Рандацо забрана за пристап на помалку од 100 метри.

Sвездата на „Модерно семејство“ и нејзиниот сопруг актерот во неделата ја прославија петтата годишнина од бракот и на социјалните мрежи споделија снимки од нивната раскошна венчавка на Флорида.

„Среќна 5-годишнина Џо Манганиело, те сакам!“, Напиша 48-годишната Вергара и сподели свадбени фотографии каде сечат свадбена торта и не ги тргаат очите еден од друг пред олтарот.

Пет години помладиот сопруг на Вергара возврати со објавување на снимката од нивниот прв свадбен танц на песната на Френк Синатра „The Way You Look Tonight“. Заедно со снимката, Манганиело и напиша на својата сопруга: „Среќна петта годишнина љубов моја. Те сакам многу“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi