Софија Вергара ја „фрли“ Анџелина Џоли во втор план: Еве колку повеќе од неа заработува!

15 декември, 2020
s2_0


Во октомври, американското списание „Форбс“ ја објави листата од најплатените актерки во светот во изминатите 12 месеци, Најплатената актерка на светот, Софија Вергара (48) заработи 43 милиони долари за една година.

Колумбијката, која сега е судија на натпреварот „Америка има талент“ минатата година беше на второто место, а на првата позиција ја донесе улогата во серијата „Модерно семејство“, која ја освои Еми, во која ја заврши минатата сезона. „Форбс“ проценува дека Софија ќе заработува 10 милиони долари по сезона.

V


На второ место е Анџелина Џоли (45) со 35 милиони долари годишно. Гал Гадот беше трета со 31 милион долари за 12 месеци. Дел од нејзината заработка дојде од улогата во филмот „Црвено известување“ на Нетфликс.


Следува Мелиса Мекарти со 25 милиони долари. Годишната плата на легендарната Мерил Стрип од 24 милиони долари и го донесе петтото место. На шестата позиција е Емили Блант и приход од 22,5 милиони долари. Зад неа е Никол Кидман со нешто помала плата од 22 милиони долари. Елен Помпео и нејзините 19 милиони беа на осмото место. Претпоследна е Елизабет Мос, која го зголеми своето богатство за 16 милиони долари. На крајот е Виола Дејвис со 15,5 милиони долари.

Meril Strip
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris