Софија Вергара објави фотографија стара 20 години: Се сеќавате ли кога изгледаше вака?

12 септември, 2020
1307887


Воодушевуваше со својот изглед долги години, а посебно внимание привлече како многу млада Колумбијка кога првпат пристигна во САД во 90-тите. Таа се пресели од Мајами во Калифорнија, каде се отворија вратите на нејзиниот филмски бизнис.

Сонуваше да стане стоматолог, но животот ја однесе на сосема поинаков пат. Некое време по пристигнувањето во Мајами од родната Колумбија, Софија Вергара работеше како модел. Таа многу убаво се сеќава на тие денови, а сега „откопа“ стара фотографија од една од голите снимки.

View this post on Instagram

#tbt😂😂 California #2000’s 🌴🌴🌝🌝

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Видно помладата Колумбијка на фотографијата јасно стави до знаење дека пука од сексапил и дека има многу што да покаже. Таа беше и останува предмет на желба на многу мажи, сето тоа поради нејзините атрибути, виткиот стас и егзотичното латино лице.

View this post on Instagram

#tbt Miami Beach 🐬🐬 #The 90’s❤️

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on


Патот на Софија Вергара кон „Модерното семејство“ и статусот на најплатена ТВ-актерка се водеше преку позирање, реклами и улоги во помалку познати филмови и серии. Улогата на Глорија ја доби во 2009 година, а популарната серија ABC престана да се снима во април по 11 сезони.