Сосема е јасно од кого ја наследила убавината: Легендарната манекенка и го честиташе 69-от роденден на својата убава мајка!

5 декември, 2020
розе

Супермоделот Наоми Кембел, позната манекенка која имаше неверојатна кариера во модниот свет, отсекогаш била многу блиска со нејзината мајка Валери Морис-Камбел.


Манекенката, која сè уште ве остава без здив со својата егзотична убавина, на социјалните мрежи и го честиташе роденденот на нејзината мајка Валери, а судејќи според изгледот на оваа 69-годишна, 50-годишната Наоми ги наследи најдобрите гени од нејзината убава мајка.

Naomi Campbell

Темната кожа убавица објави неколку фотографии со нејзината мајка на Инстаграм, што ги воодушеви обожавателите на славната манекенка.

‘И покрај тоа што не славите родендени, јас славам. Среќен роденден мама, ќе те сакам засекогаш ’, напиша Наоми покрај фотографиите со нејзината мајка, поранешна танчерка родена во Јамајка.

Инаку, Наоми го прослави својот 50-ти роденден во мај годинава и им се заблагодари на сите што и помогнаа преку социјалните мрежи. Во овој пост, таа ги допре и оние кои и помогнаа во најтешките моменти – кога се бореше со својата зависност од кокаин и алкохол.

„На сите кои беа со мене во најтешките моменти, во сите мои подеми и падови, кои ме следат да не се сопнам и кои дискретно стојат покрај мене, им сум благодарена за цел живот. Досега моето патување беше прекрасно и постојано ме потсетувам дека морам да работам на себе за да учам и да растам од ден на ден. Без сите вас, јас не би била тука денес, Наоми не би постоела. А ти (многу добро знаеш кој си), кој ме опсипува со твојата искреност, упорност и љубов, знаеш дека тоа ми значи сè на светот. Те сакам … и мамо, ти благодарам што ме родила и што ми одржа животна лекција!“, напиша тогаш Наоми Кембел.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris