СОСЕМА ИСКРЕНО: Новинарката Дилета зборуваше за аферата со Ибрахимовиќ

23 септември, 2020
Screenshot_20200923_085845_com.instagram.android

Сега сè се знае

„Како тоа мислите жени? Сакам само една жена“, изјави Златан Ибрахимовиќ, фудбалска sвезда, кој моментално игра во италијанскиот А.Ц. Милан. Но, се чини дека не е баш така. Иако пред два месеци се зборуваше многу за продолжување на неговата кариера, неговиот приватен живот брзо завладеа. Имено, Италијанците со недели зборуваа за неговата наводна прељуба. Тој, наводно, ја изневерил својата невенчана сопруга Хелена Сегер, со која е веќе 18 години, со спортската новинарка Дилета Леот.

Во интервју за италијанско списание, Дилета конечно проговори за целата ситуација. „Да се ​​биде со зафатен човек е неприфатливо за моите принципи, со сите избори во светот треба да бидете свесни дека не се внесувате во погрешни ситуации. Сега сум слободна. Отсекогаш сум била верна, морав да имам храброст да направам простор да се запознам длабоко и да направам важни избори, за да можам да гледам филм на каучот сама, без да морам да одговарам на никого “, рече меѓу другото Дилета.

View this post on Instagram

Direzione 🔜 #2020 💪🏻❤☀️

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

Таа откри и како наишла на многу непријатности во кариерата и дека на почетокот не ѝ било лесно. Не беше лесно на почетокот, еден колега исто така ми рече дека ме донеле само поради моите гради. Се справив со разни предрасуди ‘, заклучи таа.