10 селебрити дами кои „кршат“ врат кога се бакнуваат

26 април, 2020
славни-парови

Жените сакаат високи мажи, потврдија бројни научни студии. Високите мажи се посамоуверени, поспособни и имаат поголема веројатност да добијат подобра работа од пониските мажи, а жените ги гледаат преку еволутивната призма како „одлични ловци“ и „хранители“ на семејствата.

Но, што се случува кога екстремно висок маж ќе запознае ниска жена? Ниските дами и високите мажи се вообичаена глетка меѓу славните личности. Пример за ова е парот: актерката Хајден Панетиер (153 сантиметри) и нејзината 45 сантиметри повисока половина (екс) момче Владимир Кличко.

Поради големата разлика во висината, во минатот вниманието го привлекоа и Ким Кардашијан и Крис Хемфрис и Џош Духамел и Ферги, додека денес голем предизвик за папараците се Џејсон Момоа и неговата сопруга Лиза или Кристен Бел и Декс Шепард.

За овие парови, пазменување на нежнос во стоечка позиција е многу незгодна работа. Не само што дамите треба да си го скршат вратот за да ги бакнат своите партнери, туку треба и да се измачат за успешно да ги прегрнат своите подобри половини.

Како изгледа кога ниска жена сака да бакне многу висок човек, проверете ја нашата галерија со фотографии.